Lapset ja nuoret

Liikunnasta iloa, energiaa ja ystäviä!

Liikuntaseura Pori tarjoaa lapsille valtavan määrän erilaisia liikuntatunteja. Lapsi voi harrastaa yhdessä koko perheen kanssa perheliikunnassa, harrasteryhmässä tai jonkin lajin parissa tulevaisuuden kilpailuihin pienestä asti tähdäten.

Jokaisessa lasten ja nuorten ryhmässä edetään askel kerrallaan, ja halutessaan lapsi pääsee ryhmän kanssa näyttämään taitonsa Voimisteluliiton Stara-tapahtumassa ja seuran kevätnäytöksessä.

Jokaisen liikkujan oma polku on tärkeä, kulkeepa se  harrastevoimisteluun, kilpavoimisteluun tai tanssiin. Liikunnan kautta lapsilla ja nuorilla on mahdollisuus saada elinikäinen kiintymys liikuntaan sekä innostusta erilaisista liikunnan suurtapahtumista.

Tutustu lastenryhmiin ja lähde mukaan liikkumaan. Hyvässä seurassa on ilo liikkua!